Twilight sága: Úsvit – 1. část (2011)

Twilight sága: Úsvit je pokračovanie veľmi obľúbené ságy o upíroch, vlkolakoch a hlavne jednej láske mladých ľudí. V tomto diele sa hlavný hrdinovia – ľudská dievča Bella Swanová a upír Edward Cull rozhodnú k spoločnému životu a jeho potvrdenie svadbou. Celá rodina Cullenovcov a Bella s rodinou (okrem Charlieho) sú zo svadby nadšení. S prípravou pomáhajú všetci – Esme, René, Carlisle, Jasper, Rosalie, Emmet, ale nejnadšenější je Alice. Bellin otec nič nenamieta, pretože si myslí, že sa vydávať musí. Jediný, kto samozrejme nesúhlasí, je do Belly zamilovaný, vlkolak Jacob.
Svadba je krásna, rovnako ako spoločné medové týždne na ostrove Esme. Edward si myslí, že Belle ubližuje, pritom to každý z nich vníma inak a Bella sa ho snaží presvedčiť o opaku. Zrazu však ide všetko stranou, keď Bella začne pociťovať zvláštne veci, ktoré predtým necítila – zdajú sa jej zlé sny o upírich deťoch, veľa jej, nie je jej dobre. Záver je jednoznačný, čaká Edwardovo dieťa. Celá rodina nevie, či nemôže upírie dieťa Belle vážne ublížiť …? Bella sa musí definitívne rozhodnúť, či zostane človekom a prijme rizika, alebo sa stane definitívne upírkou. Čo si nakoniec zvolí? A aké to pre ňu a jej najbližší bude mať následky?
Prvý diel zatiaľ posledného pokračovania, tohto úspešného príbehu určeného predovšetkým mladým ľuďom, natočil v tomto roku 2011 režisér Bill Condon av hlavných úlohách sa opäť môžeme tešiť na herca a herečky ako je Kristen Stewart, Robert Pattinson, Peter Facinelli, Kellan Lutz, Ashley Greene, Jackson Rathbone, Nikki Reed, Taylor Lautner, Elizabeth Reaser, Maggie Grace a mnoho ďalších.

Podobné filmy: