Pipi dlhá pančucha (1982)

Pipi  Dlhá pančucha je pôvodný klasikou pre deti, ktorej literárne predlohu napísala Astrid Lindgrenová. V Súč tesnej čase sa k nám dostáva DVD s dvojdielnym televíznym filmom, tentoraz v spracovaní z roku 1982 z územia Ruska (pôvodného Sovietskeho zväzu). Túto muzikálovú komédiu, režírovala Margarita Mikaelyan ai keď nám jm ena hercov asi moc nenapoví, môžeme vymenovať aspoň Tatyana Vasilyevnu, Ljudmila Šagalovou, alebo Michaila Bojarski.

Tento nesmrteľný príbeh nás zavedie na okraj mestečka Vilekula, kde vo veľkej vile býva úplne samo deväťročné dievčatko s legendárnymi ryšavými vlasmi spletenými do dvoch veľkých trčiace vrkočov , obrovskou fyzickou silou a hlavne s hlavou plnou bláznivých nápadov. S ich realizáciou jej pomáhajú jej kamaráti Tomík a Anika, ale tiež nepostrádateľná zvieratka (Pipi má opičku a strakatého koňa). Rodičia sa vo filme nevyskytujú – Jej mama je anjel a otecko morský vlk, ktorého jedného dňa búrka zmietla z paluby a teraz je kráľom černošského kmeňa – a tak si malá Pipi (niekedy s malou dávkou horkosti) môže robiť úplne všetko, čo sama chce.

Pipi Dlhá pančucha je skvelým filmom pre deti, ktorým napĺňa aj tie najodvážnejšie predstavy o neobmedzenom živote bez rodičů.Nechybí tu pesničky, cirkusové čísla, živé zvieratá ani dobrodružstvo , u ktorého na svoje mladé roky radi zaspomínajú aj rodičia.

Podobné filmy:

  • Nie sú žiadne podobné filmy