Korenie lásky (2007)

Korenie života je romantická komédia, pri ktorej sledovaní určite dostanete chuť na niečo dobré. Hlavnou hrdinkou je totiž šéfkuchárka prestížnej reštaurácie Kate Armstrong. Tá dáva do varenia, rovnako ako do svojho života všetko nadšenie, životný elán a energiu, ktorú v sebe má. A že jej naozaj veľa. Keď nesúhlasí s výčitkami svojich stravníkov, je schopná vyjsť z kuchyne a nespokojných zákazníkov jednoducho vyhodiť. Je si svojím umením totiž stopercentne istá. A ako by aj nie. Je perfekcionistka do špiku kostí a podľa toho to aj v jej kuchyni vyzerá. Lenže iba do chvíle, kedy sa jej život prevráti naruby. Súkromie ju dočista nabúra neter, len deväťročná Zoe, o ktorú sa bude musieť po smrti sestry začať starať a hľadať si k nej cestu. V kuchyni jej potom urobí pravej dopustenie nový kuchár Nick Parker, ktorý ničí všetok pracne vybudovaný systém, pravidelnosť a usporiadanosť svoju bezstarostnosťou a do neba volajúcim pohodářstvím. Ako inak tomu môže byť, ako sa sa práve vďaka jedlu začnú títo traja, absolútne rozdielni ľudia, postupne zbližovať …
Film natočil v roku 2007 režisér Scott Hicks v koprodukcii Ameriky a Austrálie. V hlavných úlohách potom môžeme vidieť herca a herečky ako je Catherine Zeta-Jones, Aaron Eckhart, Abigail Breslin, Patricia Clarkson, Jenny Wade, Bob Balaban, Brian F. O’Byrne, alebo Lily Rabe.

Korenie života je romantická komédia, pri ktorej sledovaní určite dostanete chuť na niečo dobré. Hlavnou hrdinkou je totiž šéfkuchárka prestížnej reštaurácie Kate Armstrong. Tá dáva do varenia, rovnako ako do svojho života všetko nadšenie, životný elán a energiu, ktorú v sebe má. A že jej naozaj veľa. Keď nesúhlasí s výčitkami svojich stravníkov, je schopná vyjsť z kuchyne a nespokojných zákazníkov jednoducho vyhodiť. Je si svojím umením totiž stopercentne istá. A ako by aj nie. Je perfekcionistka do špiku kostí a podľa toho to aj v jej kuchyni vyzerá. Lenže iba do chvíle, kedy sa jej život prevráti naruby. Súkromie ju dočista nabúra neter, len deväťročná Zoe, o ktorú sa bude musieť po smrti sestry začať starať a hľadať si k nej cestu. V kuchyni jej potom urobí pravej dopustenie nový kuchár Nick Parker, ktorý ničí všetok pracne vybudovaný systém, pravidelnosť a usporiadanosť svoju bezstarostnosťou a do neba volajúcim pohodářstvím. Ako inak tomu môže byť, ako sa sa práve vďaka jedlu začnú títo traja, absolútne rozdielni ľudia, postupne zbližovať …Film natočil v roku 2007 režisér Scott Hicks v koprodukcii Ameriky a Austrálie. V hlavných úlohách potom môžeme vidieť herca a herečky ako je Catherine Zeta-Jones, Aaron Eckhart, Abigail Breslin, Patricia Clarkson, Jenny Wade, Bob Balaban, Brian F. O’Byrne, alebo Lily Rabe.

Podobné filmy: